Zastosowanie taboretu gazowego
22 Sie
1:52

Zastosowanie taboretu gazowego

Taboret gazowy jest urządzeniem, które wykorzystuje się najczęściej w branży gastronomicznej. Prawie zawsze spotykać można się z nimi w stołówkach, hotelach czy szkolnej kuchni. Z racji swojej wszechstronności, coraz częściej używany jest przez kuchenną kadrę.

Mini-kuchenka

Taborety są to urządzenia przeznaczone do gotowania, smażenia i podgrzewania. Zazwyczaj wyposażone są w jeden palnik, chociaż na rynku goszczą też modele posiadające dwa. Potrafią utrzymać duże ciężary, dlatego bez problemu możemy gotować większe ilości jedzenia. Taborety gazowe zbudowane są ze stali nierdzewnej. Są to urządzenia, które zabezpieczone są w razie wypadków. Nowocześniejsze modele posiadają bowiem funkcje wyłączenia palnika w momencie jego zalania.

Wygodne rozmiary

Ze względu na niewielkie rozmiary, w gastronomii najczęściej używa się taboretu gazowego podczas imprez zorganizowanych w terenie. Nie ma wtedy potrzeby organizowania transportu w celu przewiezienia ciężkiego, sprzętu gastronomicznego. Jest to o tyle wygodne, że zaoszczędza czas i pieniądze podczas planowania imprezy. Zapewnia to świetną organizację nowego miejsca pracy podczas imprez plenerowych.
Nie jest to jednak jedyne zastosowanie. Często osoby, które posiadają domki nad jeziorem czy podróżują kamperem, oszczędzają w ten sposób na zwykłej kuchence gazowej. W domku kuchenka gazowa potrzebna jest tylko podczas sezonu, dlatego jej zakup nie jest opłacalny. Z kolei  w kamperze szkoda miejsca na kuchenkę i dlatego idealną inwestycją będzie taboret.

Szybki pomocnik

Taboret gazowy często używany jest też w lokalach gastronomicznych jako pomoc. Często bywa tak, że poza sezonem restauracje nie cieszą się tak dużą popularnością kiedy w jego trakcie. Z racji dużej ilości turystów, w niektórych restauracjach i jadłodajniach urządzenie znajduje swoje zastosowanie. Na przykład, w trakcie pory obiadowej, kiedy dużo zwiedzających chce zjeść posiłek, restauracja przeżywa swoiste „oblężenie”. To jest ten moment, w którym kadra kuchenna pomaga sobie taboretem gazowym. Dzięki temu restauracja wydaje szybciej i sprawniej posiłki. Goście są zadowoleni i nie mogą narzekać na czas oczekiwania.

Z biegiem czasu coraz więcej lokali, ale także osób prywatnych, zaopatruje się w taboret gazowy. Niezawodne urządzenie znajduje swoje zastosowanie w wielu sytuacjach.

« »

Dodaj komentarz